CONVERSION

Conversion

Bir web sitesinde Google Analytics ve Conversion özellikleri kullanılmıyorsa, aslında bir web sitesinin en önemli fonksiyonu kullanılmıyor demektir.

Web sitenizin hedeflenen dönüşüm oranı nedir?

Bir web sitesi, sizin için 7/24 çalışan bir mekan ve satış yetkilisidir.

Bizi Arayın...

Bilindiği üzere, internet kullanımı her geçen gün artmaktadır ve bu yeri veri analizi yöntemlerini ve sistemlerini ortaya çıkarmıştır. Web sitesi analizi için birçok yöntem kullanılmaktadır.

Google Analytics bir web sitesini ziyaret eden kullanıcıların ne zaman ziyaret ettiği, hangi lokasyondan erişim sağladıkları ve kullanıcı davranışlarını açıklamaktadır.

Tüm bu verileri analiz etmek ve kullanmak, web sitesinin kullanım amaçlarını daha da zenginleştirecektir.

Hedeflenen Dönüşüm Oranı

Conversion kelimesi dilimize Dönüşüm olarak çevrilmiştir. Bu kelime, bir durumun hedeflenen bir amaca ulaşımı olarak da anlaşılmaktadır.

Genellikle e ticaret sitesi olarak baktığınızda, web sitesinde bulunan ürün veya hizmetlerin müşteriler tarafından incelendikten sonra, sipariş, satış, bilgi talebi, ziyaretçi sayısının artırılması gibi hedeflenen dönüşe ulaşma oranı analiz edilir.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu Nedir?

Belki de dijital pazarlama deyince ilk akla gele Dönüşüm Oranı ve Optimizasyonudur. İngilizce olarak Conversion Rate Optimization olarak ve kısaca CRO olarak da kullanılmaktadır.

Web Sitesinin Ziyaretçileri Nasıl Analiz Edilir?

Kullanıcıların ziyaret ettikleri herhangi bir sayfada satış yapılması, form doldurulması, iletişime geçilmesi gibi konuların yanında kullanıcıların aynı sayfada yaptığı davranışlar ve bunların yanı sıra sayfada geçirilen süre gibi birçok verinin analiz yapılması dönüşüm olarak adlandırılır.

Dönüşüm Oranlarını İyileştirme Nasıl Yapılır?

Bunu yapabilmek için, bazı araçları kullanabiliriz. Bu araçlar size web sitenizle ilgili verileri toplamanızı ve analiz etmenize fayda sağlayacaktır. En iyi hazır web sitesi bile tek başına yeterli olmayabilir. Kullanılacak araçlar size gerekli veriyi sağlayacaktır.

Website design olarak çok iyi tasarlanmış olabilir. Ancak önemli olan hem tasarım ve hem de fonksiyonel olmasıdır.

Conversion analizi yapılırken, bunlara bağlı olarak ads, analysis, app konuları da incelenir. İlanları verirken, conversion oranları dikkate alınmalıdır.

Verilere baktığınızda neler görebilirsiniz?

Veri madenciliği günümüzde çok kullanılan bir bilimdir. Veriler size, ziyaretçilerin, sitenize neden ve nasıl geldiğini, ilgisini, sitenizde ne kadar süre kaldığını, hangi ürün sayfalarını ziyaret ettiğini, sipariş aşamasına gelip gelmediğini, sepete atıp atmadığını anlayabilirsiniz.

Satışa dönüşmedi ise, neden dönüşmediği analiz edilmelidir. Burada kullanıcı davranışları önem arz edecektir.

Bu konu başıboş bırakılmayacak kadar önemli bir konudur.

Eğer, web sitenizle ilgili herhangi bir yardıma ihtiyaç duyarsanız, Hedeflenen Dönüşüm – Conversion konusunda ve diğer Dijital Pazarlama konularında yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bizi arayın, size yardımcı olalım.

Bizi neden seçmelisiniz?

Kullanıcı deneyimini ön planda tutan, güçlü tasarımlar, yenilikçi fonksiyonlar, kolay ve etkili uygulamaları kullanarak dijital pazarlama konusunda rekabetçi fiyatlarla hizmet veriyoruz.